Artyści występujący na Halda Jazz 2022

Inny jest ten Świat - w programie piosenki Czesława Niemena

Joachim Perlik

Piosenki Czesława Niemena - artysty - genialnego - doczekały się znakomitych interpretatorów. Zalicza się do nich Joachim Perlik - uznawany przez krytyków muzycznych za najlepszego wykonawcę utworów mistrza. Perlik wywodzi się ze studenckiego środowiska artystycznego przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych oraz Klubu Twórców Studenckich Beanus. W latach dziewięćdziesiątych był wokalistą grupy o-ssssssssd-rockowej West. Poza szeregiem zagranych koncertów, zespół nagrał także płytę. Kolejny - trwający siedem lat - etap pracy artystycznej to telewizyjna „Jedynka". Od wielu lat, zainspirowany twórczością Czesława Niemena, przy każdej nadarzającej się okazji włączał jej elementy do swojego repertuaru. W końcu postanowił sprawdzić, jak poradzi sobie z muzyką wielkiego artysty na poważnie. Efektem tej próby jest wydana w 2005 r. płyta solowa „Wspomnienie o..." zawierająca największe i najbardziej popularne przeboje Niemena. W repertuarze znalazły się takie utwory, jak „Dziwny jest ten świat”, „Pod papugami", „Obok nas", ,,Płonąca stodoła", „Domek bez adresu", „Czas jak rzeka", „Nim przyjdzie wiosna", ,,Czy mnie jeszcze pamiętasz", „Jednego serca".

Marcin Fic

trębacz jazzowy, kompozytor i młody aranżer. Twórca autorskich projektów jazzowych „With Bill Evans” – muzyka pianisty Billa Evansa na kwintet jazzowy i kwartet smyczkowy czy ostatniego projektu „Stepping Stone Quintet” prezentującego autorskie kompozycje. Współtwórca aranżacji do koncertu poświęconego królowej soulu – „Tribute to Aretha Franklin” na zespół i smyczki z udziałem samej Ewy Urygi – wspaniałej wokalistki jazzowej.

Nagrody i wyróżnienia:
- (2016, Getxo, Hiszpania),
- I Nagroda – Festiwal Jazz Nad Odrą (2013, Wrocław),
- I Nagroda – festiwal Tarnów Jazz Contest (2012),
- I Nagroda – Festiwal RCK Pro Jazz (2012, Kołobrzeg),
- II Nagroda – Festiwal Jazz Juniors (2011, Kraków),
- „Klucz Do Kariery” – Festiwal Gorzów Jazz Celebrations (2011, Gorzów Wlkp.),
- Nagroda Publiczności – Getxo Jazz 2012, Getxo, Hiszpania
- Nagroda Specjalna MKiDN – Festiwal Lotos Jazz (2013, Bielsko-Biała),
- Nagroda Indywidualna – Krokus Jazz (2014, Jelenia Góra),
- „Najbardziej Obiecujący Talent Festiwalu” – Azoty Tarnów International Contest (2011),
- Wyróżnienie Indywidualne – Przegląd Młodych Zespołów.

Marek Popów

gitarzysta, kompozytor, samouk. Założyciel i lider zespołu Guru. Wyróżniony w ankiecie czasopisma Gitara i Bas jako obiecujący gitarzysta młodego pokolenia. Laureat Fryderyka 2010 za płytę w kategorii Blues: Album Roku:Carlos Johnson & Joint Venture. Zaproszony do wspólnego koncertu ze światowej sławy gitarzystą, gwiazdą festiwalu Woodstock ’69 Alvinem Lee. Uczestniczył w warsztatach gitarowych prowadzonych przez amerykańska gwiazdę country Steve’a Warinera, laureata prestiżowej nagrody Grammy. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych. Współpracował z wieloma wykonawcami i zespołami, m.in. Alvinem Lee, Crashem z Grażyną Łobaszewską, Alex Bandem, Aleksandrem Mrożkiem, zespołem Rotary, Grzegorzem Markowskim (Perfect), Recydywą Blues Bandem, Januszem Radkiem, Mietkiem Jureckim, Wojciechem Sewerynem, Homeless Coyotes, z Romanem „Pazurem” Wojciechowskim, Fiolką Najdenowicz, Leszkiem Biolikiem, Marcinem Rozynkiem, Martyną Jakubowicz, Wojciechem Karolakiem, Carlosem Johnsonem, Anią Wyszkoni. Uhonorowany statuetką za udział w nagraniu gitarowej Płyty Roku 1999 – „12 Sprawiedliwych” Mietka Jureckiego (Gitarowy Top’99). Został też zaproszony do współpracy z Martyną Jakubowicz, by pomóc jej w realizacji nowego projektu. Efektem tego spotkania było nagranie płyty „Te 30 urodziny”. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu i występuje z własnymi projektami.

Wojciech Pruszyński

pianista i kompozytor. Ukończył dwie szkoły muzyczne - w Żarach i Zielonej Górze. Jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego, na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa, gdzie obecnie pracuje jako wykładowca. Posiada także dyplom Akademii Muzycznej we Wrocławiu, którą ukończył w klasie fortepianu Piotra Kałużnego. Od kilku lat współpracuje z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym towarzyszył wielu muzykom. Jest członkiem grupy Yes4Jazz, wcześniej znanej jako Hard Work Ensemble. Współpracuje także z zespołem Mate, wykonującym własną muzykę, inspirowaną reggae, ska, jazzem i folkiem. Gra również z zespołem Good Morning Blues, z którym występuje na festiwalach bluesowych oraz nagrał album z materiałem autorskim formacji.

Krzysztof Witkowski

gitarzysta basowy, pedagog, terapeuta, twórca Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz. Twórca polsko – angielskiego projektu Roy Bennet Group oraz producent albumu „Positive Energy” z 2010, wydanego pod patronatem radiowej Trójki. Wyróżniony Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury”. Uhonorowany odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Damian Szajkowski

perkusja. Przygodę z rytmem rozpoczął w wieku 10 lat, nie boi się żadnych muzycznych wyzwań. Perkusja to jego pasja. Skończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie perkusji oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie ,,Bednarską’’. Prowadzi zajęcia indywidualne gry na perkusji oraz warsztaty muzyczne. Współpracował z artystami i zespołami między innymi takimi jak: Filharmonia Dowcipu, Kayah, Danuta Błażejczyk, Sound'n"Grace, Krzesimir Dębski, Bernard Maseli, Tomasz "Kciuk" Jaworski, Izabela Szafrańska, K.A.S.A., aktorzy Teatru Komedia w Warszawie, Janusz ,,Yanina'' Iwański, Krzysztof Jaryczewski, Marek Piekarczyk, Aleksandra Szwed, Singin Birds, Leon Voci, Katarzyna Sawczuk, Orkiestra Filharmonii Lwowskiej, Łukasz Makowski.

Koncerty
Koncert dyplomowy

 
Organizator:

Śledź nas:

Ważne informacje:
Polityka prywatności