INNY JEST TEN ŚWIAT. w programie piosenki Czesława Niemena

„Dziwny jest ten Świat” – to tytuł wyjątkowej kompozycji Czesława Niemena i koncertu, na który mamy zaszczyt Państwa zaprosić. Inny Jest Ten Świat w programie piosenki Czesława Niemena”, bo tak brzmi tytuł koncertu w swojej pełnej formie, to myśl przewodnia wydarzenia przypominającego największe, ale i te mniej znane dzieła kompozytora.

Sam tytuł nie jest tutaj przypadkowy. Żyjąc w czasach niezwykle dynamicznych, które w ostatnich miesiącach przyniosły tak wiele niepokoju, rozchwiania naznaczonego cierpieniem i okrucieństwem, zdawać by się mogło, że parafrazując największy słowa utworu, jego treść jest wciąż bardzo aktualna.

Ten sam świat, który budzi podziw wielu, wprawia w zachwyt w swojej złożoności i doskonałości, ten świat, który w literaturze bywa synonimem harmonii i ładu oraz źródłem piękna jest jednocześnie miejscem przesyconym cierpieniem i zwyczajnie ludzką bezsilnością.

Oto świat, w którym pierwiastek twórczy ściera się z destrukcyjną, ciemną i brutalną stroną ludzkiej natury. Być może taka właśnie była geneza tego wyjątkowego utworu. Choć ten świat jest wewnętrznie tak bardzo sprzeczny, to jednak cytując autora – „Ludzi dobrej woli jest więcej”.

I właśnie ta idea jest motywem przewodnim tego koncertu – koncertu poświęconego twórczości Czesława Niemena. Koncert ma być w swym zamyśle nieprzeciętny, bo wypełniony utworami w nowych, jazzowych aranżacjach. Do jego wykonania zaproszeni zostali wyjątkowi goście i to dzięki nim nabierze on niezwykłego charakteru.

Utwory zaśpiewa Joachim Perlik – artysta, który zasłynął z niezwykle wiernego wykonawstwa dzieł Niemena. Obdarzony niezwykłą barwą głosu, dającą poczuć ten wyjątkowy klimat utworów Niemena przez wielu krytyków muzycznych jest uznawany za najlepszego wykonawcę muzyki Czesława Niemena. Na polskiej scenie jest obecny już od wielu lat, a dał się poznać bliżej między innymi w pierwszych edycjach programu „Jaka to melodia” emitowanych w TVP.

Marcin Fic – trębacz jazzowy, autor aranżacji jazzowych, m.in. utworów do koncertów: „Tribute to Aretha Franklin’’ z udziałem Ewy Urygi oraz zapowiadanego Inny jest ten Świat, piosenki Czesława Niemena”.

Kolejny, wspaniały muzyk to Wojciech Pruszyński – pianista, od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Za rytm w naszych koncertach odpowiada znakomity Damian Szajkowski – perkusista, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie „Bednarska’’. Od 10 roku życia nie rozstaje się z perkusją.

Za rytm w naszych koncertach odpowiada znakomity Damian Szajkowski – perkusista, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie „Bednarska’’. Od 10 roku życia nie rozstaje się z perkusją.

Dopełnieniem zespołu jest gitarzysta basowy Krzysztof Witkowski – twórca i reżyser spektaklu „Nim Wstanie Dzień, opowieść o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy”, założyciel i menedżer polsko-brytyjskiego projektu Roy Bennet Group, osoba zasłużona dla kultury polskiej i wreszcie twórca Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz.

Zespół jest bardzo zróżnicowany muzycznie i dzięki temu tworzy wyjątkowy klimat, łączący szeroki przekrój stylów muzycznych. Z pewnością dla fanów dobrego brzmienia i różnorodności barw dobrych wrażeń nie zabraknie. Pozwólmy, żeby przesłanie „Dziwny jest Ten Świat” połączyło muzyków zespołu wraz z odbiorcami w jedno muzyczne środowisko. Środowisko nie tylko melomanów i miłośników muzyki Czesława Niemena, ale przede wszystkim „ludzi dobrej woli”, dla których ten świat, choć tak bardzo sprzeczny, to jednak wciąż budzący zachwyt i zapierający dech w piersi.

Bilety można kupić na:
KUP BILECIK
CAPITOL
oraz kasach stacjonarnych Teartu CAPITOL.

Organizatorami koncertu są:
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Sponsor:
Port Lotniczy Wrocław

 
Organizator:

Śledź nas:

Ważne informacje:
Polityka prywatności